HNS BiH

    Pretplati se na Newsletter

    Budi u toku sa zadnjim novostima vezanim za naš rad.

    Zadnje vijesti

    Trnjak Fest čuva vinski identitet, spaja tradiciju, gospodarstvo i turizam Hercegovine

    21.06.2026

    „Lipanjske zore” 34 godine poslije ostaju simbol pobjede, žrtve i slobode hrvatskoga naroda

    15.06.2026

    34. obljetnica oslobođenja Stoca: Sloboda hrvatskoganaroda najveća je vrijednost koju baštinimo

    13.06.2026
    Facebook Twitter Instagram
    HNS BiH
    Facebook Twitter Instagram
    • Naslovna
    • HNS BIH
      • Predsjednik HNS BiH
      • Predsjedništvo HNS BiH
      • Glavno vijeće HNS BiH
      • Zasjedanja Hrvatskog narodnog sabora
      • Članice HNS BiH
    • Novosti i događanja

      Trnjak Fest čuva vinski identitet, spaja tradiciju, gospodarstvo i turizam Hercegovine

      21.06.2026

      „Lipanjske zore” 34 godine poslije ostaju simbol pobjede, žrtve i slobode hrvatskoga naroda

      15.06.2026

      34. obljetnica oslobođenja Stoca: Sloboda hrvatskoganaroda najveća je vrijednost koju baštinimo

      13.06.2026

      Hrvatski generalski zbor: Očuvanje zajedništva, istine o Domovinskom ratu i potpora svemu što doprinosi zaštiti položaja hrvatskog naroda u BiH

      01.06.2026

      Žrtva hrvatskih branitelja temelj je slobode koju danas baštinimo, mladi je moraju čuvati

      31.05.2026
    • Dokumenti
      • Izdvojeni dokumenti
      • Preuzimanje dokumenata
    • Kontakt
    HNS BiH
    Home » MARTINOVIĆ: Skandalozne teorije o vlasništvu nad BiH poziv su na progon Hrvata i Srba iz BiH!
    Novosti

    MARTINOVIĆ: Skandalozne teorije o vlasništvu nad BiH poziv su na progon Hrvata i Srba iz BiH!

    hnsadminBy hnsadmin06.09.2024Updated:06.09.2024No Comments2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Zamjenik predsjedavajućeg Skupštine Hercegovačko-neretvanske županije-kantona i predsjedatelj Doma naroda Parlamenta Federacije BiH Tomislav Martinović reagirao je na izjavu predsjednika Skupštine Hercegovačko-neretvanske županije Džafera Alića za televiziju Islamske zajednice u BiH, BIR TV, u kojoj je Alić izjavio da su Bošnjaci vlasnici BiH koji imaju dva neugodna podstanara aludirajući na Hrvate i Srbe.

    „Podsjetio bi Alića da se vlasništvo nad ovom zemljom dokazuje izvodom iz vlasničkih knjiga, a zapisano je i u Ustavu Bosne i Hercegovine. Prije svoje skandalozne izjave da je jedan narod, bošnjački, vlasnik u BiH, a druga dva, hrvatski i srpski, tek neugodni podstanari, uvidom u bilo koju vlasničku knjigu u BiH vidio bi da ni Hrvati ni Srbi nisu podstanari već „svoj na svome“, narodi koji ovdje žive stoljećima. Nazvati nas „neugodnim podstanarima iza kojih uvijek moramo čistiti, mesti…“ otvoreni je poziv na progon iz BiH, jer podstanara, osobito neugodnog, možete izbaciti iz svoje kuće kada god vam se prohtije“, kazao je Martinović osvrćući se na Alićevu izjavu o „vlasnicima i podstanarima“ u BiH, prenosi Hrvatski Medijski Servis.

    Ovakvom izjavom koja predstavlja tipičan primjer govora mržnje, Alić je, kategoričan je Martinović, prekršio Ustav BiH kao i Ustav HNŽ-a na čije je poštivanje kao i poštivanje prava svih naroda i građana BiH prisegnuo preuzimajući dužnost predsjedavajućeg Skupštine HNŽ-a.

    -Budući da je u izjavi Hrvate i Srbe nazvao podstanarima za kojima treba čistiti i mesti, pozivam ga da pomete najprije ispred svojeg praga pred kojim se nakupilo mnoštvo onih koji ovakvim isključivim stavovima podrivaju mir, stabilnost i suživot u BiH dok istodobno optužuju druge da to čine oni. U tom kontekstu doživljavam i mnoštvo negativnih konotacija na posjet premijera hrvatske Andreja Plenkovića BiH, ističe Martinović.

    Naglašava da je Plenković dokazani prijatelj BiH, koji najglasnije podupire i zagovara europski put ove zemlje.

    -BiH je domovina i hrvatskog naroda, a svi prijatelji našeg naroda i BiH su bili i bit će uvijek dobro došli. Neće Džafer Alić određivati kako će, gdje će i tko živjeti u ovoj zemlji“, stoji u reagiranju Tomislava Martinovića na skandaloznu izjavu Džafera Alića koji BiH, suprotno Ustavu BiH, vidi kao jednonacionalnu državu u kojoj su svi drugi neugodni podstanari. /HMS/

    HNS HNSBiH HNŽ Martinović progon Skupština HNK
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Related Posts

    Trnjak Fest čuva vinski identitet, spaja tradiciju, gospodarstvo i turizam Hercegovine

    21.06.2026

    „Lipanjske zore” 34 godine poslije ostaju simbol pobjede, žrtve i slobode hrvatskoga naroda

    15.06.2026

    34. obljetnica oslobođenja Stoca: Sloboda hrvatskoganaroda najveća je vrijednost koju baštinimo

    13.06.2026

    Comments are closed.

    HNSBiH
    Izdvojeno

    Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta

    21.06.2023

    Održana projekcija dokumentarnoga filma “Heroji se ne zaboravljaju”

    21.06.2023

    Javna potpora Borjani Krišto zajedničkoj kandidatkinji Hrvatskog narodnog sabora BiH za hrvatskog člana Predsjedništva BiH

    21.06.2023

    Predsjednik Čović održao sastanak s predsjednicima stranaka članica Hrvatskog narodnog sabora BiH

    21.06.2023

    Pretplati se na Newsletter

    Budi u toku sa zadnjim novostima vezanim za naš rad.

    O nama

    Hrvatski narodni sabor (HNS) je krovna politička organizacija Hrvata Bosne i Hercegovine, koja okuplja stranke s hrvatskim predznakom.

    Kontakt podaci

    Predsjedništvo HNS BiH
    Nikole Šubića Zrinskog 3A
    88000 Mostar
    Bosna i Hercegovina

    Glavno vijeće HNS BiH
    Hrvatski Dom Herceg Stjepan Kosača
    Trg hrvatskih velikana bb (Rondo)
    88000 Mostar
    Bosna i Hercegovina

    Telefon/Fax:
    +387 36 312 812 (Predsjedništvo)
    +387 36 316 069 (Glavno vijeće)

    HNS BiH
    HNS BiH
    Facebook Twitter Instagram Pinterest
    • Predsjednik
    • Predsjedništvo Hrvatskog narodnog sabora
    • Vijeće
    • Zasjedanja
    • Članice
    © 2026 HNS. Sva prava pridržana.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.