Danas je u Mostaru održana redovita sjednica Odjela za međunarodne odnose i iseljeništvo HNS-a BiH.
Voditelj odjela i zamjenik ministra vanjskih poslova BiH Josip Brkić napravio je uvod o aktualnoj političkoj situaciji, osobito u kontekstu posjeta visokih europskih dužnosnika koji su upriličeni posljednjih mjesec dana. Poruke koje su upućene snažan su motiv da institucije Bosne i Hercegovine nastave sa svojim europskim putem nakon usvajanja Reformske agende i Liste reformi 30.rujna. Potrebno je svega još nekoliko koraka koji su preduvjeti za održavanje Međuvladine konferencije koja bi bila povijesni iskorak za Bosnu i Hercegovinu čime bi službeno otvorili pregovarački proces.
Na sjednici se razgovaralo i o 30. obljetnici Daytonskog – pariškog mirovnog sporazuma i višestrukim aspektima koji je donio ovaj Sporazum. Programi obilježavanja, od političkog do šireg društvenog i akademskog, važan su doprinos obilježavanju ovog mirovnog sporazuma koji je i tri desetljeća poslije najvažniji okvir za stabilnu Bosnu i Hercegovinu.
